II Ogólnopolski Konwent “Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”

 

Mamy zaszczyt zaprosić już po raz drugi na wydarzenie organizowane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP (www.fundacjanadzieja.com) , która reprezentuje sektor obywatelski.

Współorganizatorami projektu są:

Międzysektorowa współpracy znalazła poparcie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, które roku udzieliło patronatu honorowego zorganizowanemu w październiku 2019 roku I Ogólnopolskiemu Konwentowi.

Misją organizatorów Konwentu jest upowszechnianie dobrych praktyk, w tym stworzenie katalogu dobrych pomysłów, inspiracji, dyskursu, technicznych innowacji oraz działań w ramach obszaru poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zaproponowane na ubiegłorocznym Konwencie pomysły i rozwiązania już dzisiaj znajdują zastosowanie w praktyce, chociażby wykorzystanie przez Policję dronów.

Podczas konwentu odbędzie się uroczysta Gala, na której uhonorowane zostaną wiodące podmioty innowacyjne tytułem i statuetką „Patron Bezpiecznych Dróg 2020” oraz wręczone zostaną podziękowania i certyfikaty „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w Biznesie”.

Cel wydarzenia

Głównym celem projektu jest wsparcie procesu intensyfikacji nowych pomysłów, które pozwolą na szybsze, skuteczniejsze i bardziej wydajne rozwiązywanie problemu społecznego, związanego z nadmierną ilością i śmiertelnością wypadków drogowych w Polsce, aby mogły się one rozwinąć w konkretne rozwiązania, a na końcu wdrożenie do praktyki tych przedsięwzięć, które w trakcie testowania sprawdzą się najlepiej.

Termin wydarzenia

2 października 2020 rok

Miejsce

Warszawa

Szczegóły na temat konwentu: ->Informator

dr Marlena Płonka