IV Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.

Nasz Instytut – już po raz czwarty, został Partnerem IV Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”.
Konwent organizowany jest w ramach edycji 2018-2025 Ogólnopolskiego Programu „Bądź bezpieczny na drodze”, prowadzonego przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP.
Konwent rozpocznie się 27 października 2022 roku i potrwa przez dwa kolejne dni, podczas których goście z całej Polski: przedsiębiorcy, akademicy i urzędnicy reprezentujący wszystkie szczeble administracji będą debatować w sześciu panelach dyskusyjnych (Edukacja, Prawo, Innowacje, Zdrowie, Infrastruktura i Ekonomia) wokół szeroko pojętej idei wychowania komunikacyjnego, która jest motywem przewodnim tegorocznego spotkania.
Pierwszy dzień zakończy uroczysta Gala z wręczeniem nagród: „Najbezpieczniejsze Województwo, Powiaty i Miasta Powiatowe w 2021 roku”, „Patron Bezpiecznych Dróg 2022″ oraz „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w Biznesie 2022”.
Galę okrasi m.in. sopran Justyny Reczeniedi i baryton Jakuba Milewskiego, dźwięki saksofonu tenorowego Łukasza Paducha oraz pokaz mody projektanta Piotra Ciepała gdzie a rolę modelek wcielą się znane i lubiane kobiece Twarze polskiego ekranu … a przewodzić jej będzie aktorka Laura Łącz.
Podczas wydarzenia przewidziana jest sprzedaż pluszowych misiów dla dzieci uczestniczących w wypadkach drogowych. Każdy zakupiony Miś da szansę na wygraną jednej z cennych nagród głównych.
Motywem tegorocznego spotkania przewodnim będzie szeroko pojęta idea wychowania komunikacyjnego – zgłoszenia przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfIl_CV8aMSH4uP7eHdkIz8GOh6UySbT9q9B8vi70itgv3Ueg/viewform

dr Marlena Płonka